REKLAMA

PO złoży wniosek o komisję śledczą ws. przetargu na śmigłowce

  • Autor: PAP
  • 11 października 2016 13:30
PO złoży wniosek o komisję śledczą ws. przetargu na śmigłowce Schetyna powiedział, że szef MON Antoni Macierewicz podjął decyzję o zakupie śmigłowców Black Hawk "bez procedury przetargowej, reguł, otwartości". (fot.:schetyna.pl)

- PO złoży wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej, która miałaby się zająć m.in. procedurami przetargowymi dotyczącymi zakupu śmigłowców dla polskiej armii - poinformował szef Platformy Grzegorz Schetyna.

Podczas wtorkowej (11 października) konferencji w Sejmie Schetyna powiedział, że negocjacje ws. zakupu Caracali zostały w gwałtowny sposób przerwane. Zaznaczył, że w Polsce publiczne pieniądze powinny być wydawane w przejrzysty sposób w procedurze przetargowej.

Czytaj też: Airbus odpowiada rządowi: Ministerstwo Rozwoju zerwało negocjacje

Schetyna powiedział, że szef MON Antoni Macierewicz podjął decyzję o zakupie śmigłowców Black Hawk "bez procedury przetargowej, reguł, otwartości". - Nie wiadomo z czego wynikały te decyzje i kto za nimi stoi - dodał szef PO.

- Złożymy wniosek o powołanie komisji śledczej, która będzie dotyczyć wszystkich procedur przetargowych dotyczących pieniędzy budżetowych, pieniędzy, które miały być przeznaczone na zakup śmigłowców, wszystkich decyzji, dyskusji na temat offsetu - zapowiedział Schetyna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • bajkibajania 2016-10-11 14:13:06
    Grzesio ogłosił przetarg oraz określił warunki techniczne dla instalacji alarmowej do jego domu. Już dzień po zainstalowaniu alarmu okradli go gdy Grzesio smacznie spał. Grzesio domaga się odszkodowania za skradzione mienie. Ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania ze względu na otwartość postępowania przetargowego wskazując na udostępnienie potencjalnym włamywaczom informacji o zabezpieczeniach domu. Grzesio jest podejrzewany o współpracę z rabusiami i próbę wyłudzenia odszkodowania. Historia nie oparta na faktach. Wszelka zbieżność imion przypadkowa.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA