REKLAMA

Pociąg Praga-Wilno: Rząd chce podwoić liczbę pasażerów międzynarodowych pociągów

  • Autor: AT
  • 24 października 2016 07:55
Pociąg Praga-Wilno: Rząd chce podwoić liczbę pasażerów międzynarodowych pociągów Siatka połączeń międzynarodowych będzie kształtowana na podstawie zapewnienie połączeń z Warszawy do Berlina, Pragi, Bratysławy, Kijowa, Mińska, Moskwy czy Wilna (fot.pixabay.com)

• Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce by pociągami międzynarodowymi jeździło dwa razy więcej pasażerów.
• Aby go osiągnąć ministerstwo jest gotowe zwiększyć dofinansowanie do tego typu kursów.

Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", resort chce, by do 2020 roku liczba pasażerów wybierających się za granicę pociągami podwoiła się. Z obecnych ponad pół miliona do ponad miliona. W 2025 roku ma ona wynieść milion dwieście tysięcy.

"Siatka połączeń międzynarodowych będzie kształtowana na podstawie następujących założeń: zapewnienie połączeń z Warszawy do stolic krajów sąsiadujących z Polską: czyli do Berlina, Pragi, Bratysławy, Kijowa, Mińska, Moskwy czy Wilna. a także kursów z innych polskich miast do ośrodków zagranicznych" - mówi rzecznik PKP Intercity Cezary Nowak.

Czytaj też: Kolej powinna wozić więcej towarów

"Puls Biznesu" zwraca uwagę, że PKP Intercity muszą zadbać o pasażerów zagranicznych, bo mogą ich stracić na rzecz przewoźników lotniczych i autobusowych.

Rządowi urzędnicy prognozując wzrost liczby osób podróżujących pociągiem za granicę, przewidują także spore zmiany w dotacjach budżetowych do międzynarodowych pociągów. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zakłada, że w latach 2016-2023 sięgną one 523 milionów złotych - pisze "Puls Biznesu".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA