REKLAMA

Podatek dla sieci handlowych możliwy w wersji progresywnej

  • Autor: bad/PAP
  • 30 listopada 2015 10:04
Podatek dla sieci handlowych możliwy w wersji progresywnej Podatek od sklepów wielkopowierzchniowych wejdzie w przyszłym roku. Fot. fotolia

Stawka podatku od sklepów wielkopowierzchniowych mogłaby być progresywna - ocenia Henryk Kowalczyk, minister w Kancelarii Prezesa RM i przewodniczący Komitetu Stałego RM.

"Projekt, który prezentowaliśmy w czasie kampanii wyborczej jest gotowy i to jest projekt, który przewiduje opodatkowanie tych sklepów, które mają więcej niż 250 m kw. powierzchni handlowej i opodatkowanie podatkiem obrotowym 2 proc. od obrotów. Ale mamy bardzo dużo różnych uwag. Jest to wręcz lawina różnych pomysłów. Zrobimy konsultacje z zainteresowanymi stronami. (...) Pragnę podkreślić, że to nie jest nasze zobowiązanie doktrynalne, zarówno 250 m kw., jak i te 2 proc. A może na przykład stawka podatku powinna być progresywna, wiele osób zgłasza" - powiedział Kowalczyk w TVB24BiŚ.

"To znaczy, że zaczynamy powiedzmy od podatku obrotowego, najpierw przy mniejszych obrotach, powiedzmy 0,5 proc. i dochodzimy do 2 proc. przy coraz większych obrotach. Powierzchnia też może mieć znaczenie, bo może np. określać, jaki podmiot podlega temu podatkowi" - dodał.

Zaznaczył, że z podatkiem od sklepów wielkopowierzchniowych "będzie pewnie trudno wyrobić się do końca roku". "Na pewno w przyszłym (wejdzie w życie - PAP), i to w miarę na początku tego roku. Jak się uda, jak najszybciej" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • papa tup tup 2015-12-02 09:59:52
    Forum Polskiego Handlu ma na to właśnie podobny pomysł, normalnie trzymam za nich kciuki! Za to np. Polska grupa Supermarketów chce dowalić 6,5% dla największych, a to będzie normalnie jak u Orbana O.o
  • inseminator 2015-12-02 09:27:09
    Zmiana? Mam nadzieję, że tak, bo wreszcie przestali się upierać na to debilne rozwiązanie. Jeśli to ma działać to trzeba jeszcze włączyć do tego sklepy internetowe na tej samej zasadzie i te wielkie sieci ale mniejszych sklepów. Każdy Polak chyba wie, że to one są największą konkurencją, bo weszły w segmenty, które były jeszcze niedawno nasze.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA