REKLAMA

Podatek miedziowy, bankowy... Czy będą inne daniny sektorowe?

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 29 lipca 2016 09:42
Podatek miedziowy, bankowy... Czy będą inne daniny sektorowe? Minister finansów Paweł Szałamacha w wywiadzie dla "Pulsu Biznesu" przedstawił swoje plany dotyczące m.in. podatku miedziowego i bankowego (fot. Flickr Kancelaria Premiera)

Minister finansów Paweł Szałamacha w wywiadzie dla "Pulsu Biznesu" przedstawił swoje plany dotyczące m.in. podatku miedziowego i bankowego.

Jaki będzie dalszy los tzw. podatku miedziowego?

- Realizujemy krok po kroku program odbudowy dochodów podatkowych. Musi to być skorelowane z naszymi obietnicami wyborczymi. To zaś ogranicza nam możliwość modyfikacji czy zniesienia tego podatku w budżecie na 2017 r. - mówi Paweł Szałamacha.

Co dalej z podatkiem bankowym? Danina przynosi znacznie mniejsze wpływy do budżetu, niż oczekiwał rząd, a przy okazji doprowadziła do wielu zmian na rynku finansowym, np. do wzrostu popytu na obligacje rządowe wśród banków?

- Z doświadczeń innych krajów wynika, że wpływy z tego podatku zawsze są niższe od prognozowanych. Podatek nie obowiązuje jeszcze nawet pół roku, więc nie widzę na razie możliwości czy potrzeby jego modyfikacji - odpowiada minister.

- Pisali państwo (Puls Biznesu - red.) o nadpłynności w sektorze bankowym - ten podatek częściowo uwolnił od niej banki. My natomiast wiemy, co zrobić z tą gotówką - wspieramy nią polskie rodziny. Jestem z tego zadowolony - dodaje.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA