REKLAMA

Podatek od handlu będzie skutkować podwyżkami cen

  • Autor: portalspożywczy.pl
  • 02 lutego 2016 18:43
Podatek od handlu będzie skutkować podwyżkami cen W ostatnim czasie dużo mówi się o aferze łapówkarskiej w sieciach handlowych. (fot.Dariusz Gąszczyk/flickr.com/CC BY 2.0)

- Nawet jeśli opodatkowane nową daniną sieci handlowe - w obawie o spadek konkurencyjności cenowej względem sklepów detalicznych i spadek marży - będą starały się domagać rekompensaty u producentów, przy aktualnych marżach producenta skutkować to będzie nieuniknionymi podwyżkami cen detalicznych produktów - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl, Konrad Świerczyński, właściciel i prezes firmy Blue Lemon.

Jego zdaniem trudno powiedzieć jak będzie wyglądał finalny kształt ustawy - z dnia na dzień słyszymy coraz to inne informacje. - Na chwile obecną uważam, że podatek od sieci w sposób pośredni dotknie ostatniego ogniwa, czyli konsumenta - dodaje.

- Z drugiej strony możemy mieć tylko nadzieje, że wprowadzenie 500 zł „zasiłku na dziecko” wpłynie w  jakiś zauważalny sposób na wzrost konsumpcji społeczeństwa - komentuje Konrad Świerczyński.

W ostatnim czasie dużo mówi się o aferze łapówkarskiej w sieciach handlowych. Prezes Blue Lemon komentuje problem na łamach www.portalspozywczy.pl

- Osobiście nie spotkałem się z  takimi przypadkami, więc raczej nie chciałbym się wypowiadać w tych  kwestiach. Na podstawie własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że biznes sieci handlowych, podobnie jak każdy inny biznes opiera się o wynik ekonomiczny, co jest oczywistym priorytetem kształtującym  politykę handlową. Moim zdaniem osoby reprezentujące sieci handlowe, cechuje wysoki poziom managerski już nie tylko w  aspekcie handlowym, posiadają również wiedzę techniczną dotyczącą technologii produktów, oraz rynku surowców, co sprawia że są  nie tylko profesjonalistami w  dziedzinach handlu, lecz także są coraz bardziej świadomi istoty jakości oferowanych towarów - mówi Konrad Świerczyński.

Firma Blue Lemon, która powstała w 2015 r., ma w swoim portfolio napoje gazowane marki Trrick i Mix Fresh.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA