REKLAMA

Podatek od handlu komplikuje życie polskim handlowcom

  • dlahandlu.pl
  • Autor: DlaHandlu.pl
  • 07 kwietnia 2016 10:24
Podatek od handlu komplikuje życie polskim handlowcom (fot.:pixabay.com)

Najnowszy Market Monitor Atradiusa prezentuje kondycję oraz perspektywy dla handlu detalicznego towarami nieżywnościowymi. Tegoroczne badanie objęło swoim zasięgiem wybrane kraje kontynentów. W 2016 r. przewiduje się dalszy wzrost sprzedaży nawet o 2,7 proc. (r/r). Tradycyjnie w sektorze najlepiej radzą sobie rynki azjatyckie, podczas gdy prognozy dla Europy są umiarkowanie optymistyczne. W Polsce wymienianym najczęściej wyzwaniem dla branży jest planowany podatek handlowy.

Sektor detaliczny dóbr trwałego użytku w Polsce utrzymał tempo wzrostu w 2015 r. i wraz z prognozowanym przyrostem gospodarczym (ok. 3,5 proc.) oraz silnym popytem wewnętrznym, urośnie zapewne także w 2016 r. Według Głównego Urzędu Statystycznego szczególnie dobrze prezentuje się sytuacja branży meblarskiej oraz sprzętu AGD, gdzie prognozowany jest wzrost o ok. 4,3 proc., a w przypadku tekstyliów może wynieść on nawet 8,2 proc. Jednocześnie, analitycy Atradius zwracają uwagę m.in. na rosnące koszty kredytów, będące skutkiem nałożenia podatku bankowego. Ponadto wpływ na zyski w branży niewątpliwie będzie miał jeszcze niezaprezentowany w finalnej formie, ale zapowiadany od dłuższego czasu, podatek handlowy. Według przewidywań może on objąć swoim zasięgiem większość przedsiębiorstw i sieci handlowych.

Więcej na DlaHandlu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Roman 2016-04-07 11:01:41
    Podatek obrotowy jednakowy % dla każdego handlu jest najprostszym rozwiązaniem i kupujący oczekują niezwłocznego wprowadzenia takiego sposobu. Wszystkie markety unikając tego podatku co dziennie ( też w niedziele i święta) okradają nas przez uszczuplanie budżetu państwa o milionowe kwoty, niezbędne dla służby zdrowia. Roman.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA