REKLAMA

Podatek od handlu może słono kosztować rząd. Handlowcy chcą się poskarżyć do Brukseli

  • Autor: AT
  • 14 września 2016 09:43
Podatek od handlu może słono kosztować rząd. Handlowcy chcą się poskarżyć do Brukseli UOKiK wysłał do Brukseli wyjaśnienia rządu dotyczące podatku (fot. shutterstock)

• Handlowcy chcą zaskarżyć podatek od handlu do Brukseli.
• Urząd antymonopolowy i eksperci ostrzegają, że przegrana rządu może słono kosztować budżet albo mały biznes.

Na razie UOKiK wysłał do Brukseli wyjaśnienia rządu dotyczące podatku.

Urzędnicy unijni już na początku roku pytali fiskusa o nowy podatek. UOKiK zaś ostrzegał o możliwych problemach już w lutym, twierdząc, że danina spełnia właściwie wszystkie przesłanki, które świadczą o pomocy publicznej. Argumentację potwierdził też tuż po objęciu urzędu nowy szef urzędu - podaje "Puls Biznesu".

Czytaj też: Petru: Po przejęciu władzy zniesiemy podatek handlowy

Niedawno szef UOKiK znów ostrzegł, że wejście w życie daniny może przyspieszyć start postępowania w KE. Jeśli KE nie rozpocznie postępowania z urzędu, skargę mogą złożyć sami sklepikarze - informuje "Puls Biznesu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Przemyślida 2016-09-14 22:52:24
    Ciekaw jestem kiedy wyjdzie na jaw, że wszystkie te pomysły sposorowały zgodnie wielkie sieci handlowe - na przykład dając wygodne stołeczki różnym prominentom "demokratycznej większości" i ich pociotkom.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA