REKLAMA

Podatki, 500+. Janusz Korwin-Mikke: Rząd bierze 700 zł, by dać po 500 zł na dziecko

  • Autor: GP
  • 11 października 2016 11:25
Podatki, 500+. Janusz Korwin-Mikke: Rząd bierze 700 zł, by dać po 500 zł na dziecko Janusz Korwin-Mikke nie zmienia podatkowych poglądów od lat (fot.:youtube.com)

• Janusz Korwin-Mikke (Wolność) uważa, że kolejne podatki rządu PiS to typowe działanie władzy socjalistycznej. Za taką polityk uważa prawie każdą władzę po 1989 roku.
• Korwin-Mikke jest przekonany, że aby dać Polakom program 500 plus rząd musi zabierać w podatkach po 700 zł każdej rodzinie.
• Partia KORWiN, której Korwin-Mikke jest prezesem, zmieniła w poniedziałek (10 października) nazwę "Wolność".

Lider partii "Wolność", Janusz Korwin-Mikke (partia KORWiN niedawno zmieniła nazwę) napisał obszerny komentarz o sytuacji podatkowej w Polsce. Materiał ukazał się na stronach internetowych  Super Expressu. Polityk, w myśl swoich wolnościowych poglądów, krytykuje kolejne plany rządu.

- Instytut ABC policzył, że ten podatek (wodny - red.) będzie kosztował każdą rodzinę średnio 50 (10, 20, 30, 70 - niepotrzebne skreślić) złotych miesięcznie - pisze Korwin-Mikke. - I tak musi być, dopóki rząd nie ściągnie średnio 700 zł na każde dziecko, na które płaci 500 zł.

Czytaj: Jak podatek wodny odbije się na finansach przedsiębiorstw?

Po tych słowach polityk przypomina maksymę liberalizmu gospodarczego, że rząd nie ma własnych pieniędzy tylko wydaje pieniądze obywateli.

- No może jeszcze pożyczyć, czyli ukradnie naszym dzieciom, które będą musiały to spłacać. Cudów nie ma! - kontynuuje Korwin-Mikke.

Polityk konkluduje, że problem sytuacji podatkowej polega na stopniu jej skomplikowania. Obywatele nie zdają sobie sprawy z tego, że państwo wypłaca im wcześniej zabrane pieniądze. - Rząd stosuje starą zasadę socjalistyczna: "Brać - ale nie kwitować!" - kończy Korwin-Mikke.

Liberalizm gospodarczy partii "Wolność"

Partia KORWiN (Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja), która od 10 października 2016 roku nazywa się "Wolność", powstała na fali przygotowań do wyborów w 2015 roku. W tym roku Polacy wybierali przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego (PE), Sejmu i Senatu.

W swoim programie "Wolność" odwołuje się do "norm i zasad cywilizacji łacińskiej". W materii gospodarczej partia jest zdania, że Sejm RP powinien "stać się jedynym organem mającym prawo uchwalać wysokość podatków powszechnych. W sprawie podatków lokalnych prawo to powinny mieć odpowiednie rady samorządowe."

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA