REKLAMA

Podatki. Szydło: Do końca roku informacja o jednolitym podatku

  • Autor: PAP/GP
  • 24 listopada 2016 10:22
Podatki. Szydło: Do końca roku informacja o jednolitym podatku Premier Beata Szydło zapewnia, że jednolita opłata będzie prosta, sprawiedliwa i nie uderzy w przedsiębiorców. (fot.:twitter.com/premierrp)

Do końca roku zostanie przedstawiona ostateczna informacja w sprawie jednolitego podatku - poinformowała w czwartek (24 listopada) premier Beata Szydło.

"Rada Ministrów do końca tego roku, do końca grudnia, poinformuje, czy prace nad podatkiem (jednolitym) będą kontynuowane i czy ta danina zostanie wprowadzona pod obrady rządu, a potem Sejmu i wejdzie w życie - tak jak wcześniej pojawiały się informacje - w 2018 roku, czy też nie będziemy decydowali się na podjęcie tych kroków" - powiedziała szefowa rządu w czwartek na konferencji prasowej.

Jak dodała, w tej chwili nie ma żadnej decyzji w sprawie jednolitego podatku. "W tej chwili nie ma zmiany systemu podatkowego. I jeszcze raz podkreślę - do końca roku zostanie przedstawiona ostateczna informacja, co dalej, jeśli chodzi o podatek jednolity" - podkreśliła Szydło.

Czytaj: Premier oczekuje informacji o przeszłości sędziego TK

W minioną środę premier powiedziała w wywiadzie dla TVN24, że "wyobraża sobie" taką sytuację, iż rząd wycofa się z pomysłu wprowadzenia jednolitego podatku. "W tej chwili w ten sposób podchodzimy do sprawy, że jeszcze trwają ostatnie analizy. Komitet Ekonomiczny przygotowuje różne koncepcje i wyliczenia dotyczące jednolitego podatku" - zaznaczyła.

Jak podkreśliła, jednolita danina zostanie wprowadzona, jeśli okaże się, że "będzie prosta, sprawiedliwa i nie uderzy w przedsiębiorców", a jednocześnie rozwiąże najważniejsze problemy, czyli "zniweluje różnice pomiędzy grupami podatników, którzy bardzo dobrze zarabiają i płacą relatywnie niższe podatki, a tymi, którzy zarabiają niewiele".

Na początku października szef Komitetu Stałego Rady Ministrów i p.o. ministra skarbu państwa Henryk Kowalczyk mówił, że jednolity podatek ma uprościć system rozliczeń, zmniejszyć obciążenia dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, zakłada także wyższe podatki dla najlepiej zarabiających.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Arc 2016-11-24 11:40:30
    Nie tak dawno napisałem, że decyzja o podatku zmieni się jeszcze 39 razy, bo tyle akurat brakowało wówczas do końca br. Wygląda na to, że jestem prorokiem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA