REKLAMA

Podpisano list intencyjny ws. rozwoju elektromobilności

  • Autor: PAP/AT
  • 20 lutego 2017 09:55
Podpisano list intencyjny ws. rozwoju elektromobilności List intencyjny ws. rozwoju elektromobilności został podpisany (fot.twitter.com/MR_GOV_PL)

Polski Fundusz Rozwoju podpisał list intencyjny m.in. z resortem rozwoju i energii, a także samorządami reprezentującymi 41 polskich miast i gmin w sprawie rozwoju elektromobilności - poinformował PFR.

Samorządy, które zawarły porozumienie, reprezentują niemal 45 proc. taboru autobusowego w Polsce.

Pod auspicjami Związku Miast Polskich stworzono wspólnotę, która będzie kształtować zasady dotyczące branży elektromobilności w całej Polsce. Rozwój tego sektora jest jednym z celów zapisanych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, uchwalonej niedawno przez Radę Ministrów.

- To historyczny moment, w którym przedsiębiorstwa 41 miast decydują się na zmianę swojego taboru w transporcie publicznym na elektryczny - powiedział wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA