REKLAMA

Polacy protestują przeciw wiatrakom. Temat trafił do Sejmu

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 10 marca 2016 18:32
Polacy protestują przeciw wiatrakom. Temat trafił do Sejmu Według poselskiego projektu wiatrak produkujący prąd ma znajdować się w odległości od najbliższych budynków mieszkalnych nie mniejszej niż 10-krotność jego wysokości. (fot.:pixabay.com)

• W całej Polsce powstało ponad tysiąc stowarzyszeń i organizacji, których jedynym celem jest walka o zmianę prawa dotyczącego budowy farm wiatrowych.
• Projekt ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych posłów PiS normujący zasady budowania elektrowni wiatrowych wpisuje się w oczekiwania protestujących.

Choć do gorących sporów i radykalnych linii podziału jesteśmy w Polsce przyzwyczajeni, to co dzieje się wokół farm wiatrowych, nawet jak na nasze standardy uchodzić może za prawdziwą „wojnę”.

W dyskusji o wiatrakach trudno znaleźć głosy, które uznać można by za neutralne, mamy jasny podział na zwolenników i przeciwników powstawania farm wiatrowych.

Ci drudzy mówią co prawda o sobie jako o „przeciwnikach budowy wiatraków w zbyt bliskiej odległości od siedzib ludzkich”, ale druga strona twierdzi, że wprowadzenie proponowanych zapisów prawnych oznacza praktycznie koniec tej formy pozyskiwania energii.

Więcej na PortalSamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • kolo 2016-03-14 14:21:44
    pamiętajmy że oze to nie tylko szpetne turbiny wiatrowe , ale też fotovoltaika która nikomu nie przeszkadza i jest bardziej przewidywalna
  • Sołtys 2016-03-10 21:14:21
    Tak w Polsce jest problem z lokalizacją wiatraków ponieważ mamy bardzo rozciągnięty , rozproszony system zabudowy. W Niemczech np. tego nie ma. więc łatwiej jest znaleźć tereny pod wiatraki a i tak protestów społecznych w Niemczech z roku na rok przybywa . Jeżeli biznes wiatrakowy chce liczyć się z lokalnymi społecznościami to praktycznie niewiele jest miejsca w Polsce dla niego. Taka jest rzeczywistość.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA