REKLAMA

Polacy są zwolennikami opodatkowania banków

  • Autor: PAP/GP
  • 14 grudnia 2015 07:48
Polacy są zwolennikami opodatkowania banków Podatek powinien być powszechny, a nie dotyczyć tylko podmiotów zagranicznych uważa 64 proc. badanych (fot.flickr.com, licencja: CC BY 2.0)

Podatek od hipermarketów i banków, proponowany przez Prawo i Sprawiedliwość ma gorących zwolenników. Taki wniosek można wyprowadzić z sondażu badającego poparcie Polaków dla tych pomysłów.

- 49 proc. Polaków jest za propozycją PiS, by opodatkować hipermarkety, a 41 proc. opowiada się za nałożeniem daniny na banki - wynika z sondażu, jaki dla "Dziennika Gazety Prawnej" przeprowadził panel badawczy Ariadna.

Przeciwko tym pomysłom partii rządzącej jest zaś odpowiednio: 24 i 19 proc. respondentów.

Zdaniem zdecydowanej większości (po 64 proc.) podatek powinien być powszechny, a nie dotyczyć tylko podmiotów mających zagranicznych właścicieli.

Podatek jedynie na sklepy z obcym kapitałem poparło 36 proc., a tylko na banki będące własnością zagranicznego kapitału - 24 proc.; 12 proc. uważa, że podatek powinien dotyczyć wszystkich banków z wyłączeniem tych spółdzielczych.

Sondaż przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1013 pełnoletnich Polaków w dniach 4-8 grudnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • wdzivny 2015-12-14 15:56:37
    Jeśli podatek od banków zostanie wprowadzony, to banki odbiją to sobie na posiadaczach rachunków i pożyczkobiorcach, bo nie zrezygnują ze koksów. Podatek od dużych sklepów również spowoduje podwyżkę cen, zrównają się jednak różnice między małymi, prywatnymi sklepami i supermarkietami, na korzyść tych pierwszych, ale koszty i takm poniosą konsumenci.
  • bengt 2015-12-14 08:11:04
    Polacy są zwolennikami opodatkowania banków,ponieważ bardzo chcą płacić więcej za obsługę bankową jak również za zakupy w hipermarketach.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA