REKLAMA

Połączenie resortu gospodarki i finansów? Szałamacha: Nie słyszałem o takich planach

  • Autor: JM
  • 27 października 2015 14:19
Połączenie resortu gospodarki i finansów? Szałamacha: Nie słyszałem o takich planach

Na czele połączonych resortów gospodarki i finansów stanie Paweł Szałamacha, a nowym resortem energetyki ma kierować Piotr Naimski – podała „Gazeta Polska Codziennie”. Tymczasem Szałamacha zaprzecza, aby miało dojść do takiego połączenia dwóch ministerstw.

- Nigdy nie słyszałem o takich planach – mówi w rozmowie z Parlamentarny.pl, odnosząc się do publikacji „Gazeta Polska Codziennie”, która sugeruje, że ministerstwo gospodarki zostanie połączone z ministerstwem finansów, a na jego czele stanie właśnie Szałamacha.

Zapytany, czy spodziewa się jakiejkolwiek nominacji do teki ministra, odpowiada, że nic mu na ten temat nie wiadomo.

Potwierdza jednak likwidację ministerstwa skarbu państwa i utworzenie ministerstwa energetyki, które przejęłoby nadzór nad państwowymi spółkami z tej branży. Uważa, że w takim przypadku dalsze funkcjonowanie MSP nie jest konieczne, ponieważ gro spółek skarbu państwa stanowią właśnie spółki z branży energetycznej. Nadzorem nad spółkami z pozostałych branż – takich jak chociażby LOT, PKP czy PZU – zajęłoby się ministerstwo gospodarki.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA