REKLAMA

Politycy PO z entuzjazmem o wystąpieniu Kopacz

  • Autor: PAP
  • 12 września 2015 19:01
Politycy PO z entuzjazmem o wystąpieniu Kopacz Adam Szejnfeld: chcemy, by koszty życia w Polsce się zmniejszyły, a wynagrodzenia zwiększyły. Fot. PTWP (Szymon Jankowski)

Rewolucyjne zmiany, nie puste obietnice; zastrzyk energii - tak o sobotnim wystąpieniu premier Ewy Kopacz mówią politycy PO. Przekonują, że podczas konwencji Platformy szefowa rządu dowiodła, że ma pomysł jak wygrać wybory i jak po nich rządzić.

Ewa Kopacz zaproponowała w sobotę m.in. likwidację składek na ZUS i NFZ oraz wprowadzenie jednolitej 10 proc. stawki podatku PIT i minimalnej płacy godzinowej nie mniejszej niż 12 zł.

Rewolucyjne propozycje

Szef klubu parlamentarnego PO i lider partii w regionie Rafał Grupiński ocenił, że przedstawione przez Ewę Kopacz propozycje są rewolucyjne. Podkreślił, że skorzystają na nich rodziny wielodzietne i osoby o niskim uposażeniu.

"Moim zdaniem to jest rzeczywiście rewolucja, jeśli chodzi o sposób płacenia podatków i kwestię likwidacji oskładkowania ZUS i NFZ. To nie jest prosta reforma, tylko cała systemowa zmiana w finansach publicznych" - powiedział PAP Grupiński.

Jak przekonywał, te propozycje pojawiają się dopiero teraz ze względu na odpowiedzialną politykę finansową. "Sukcesywnie, w miarę rozwoju lat, kiedy rośnie PKB, umacnia się gospodarka, łatwiej jest robić pewne rzeczy. Nie można ich było robić wcześniej, kiedy (w Europie - PAP) mieliśmy drugą fazę kryzysu. Gdy łapiemy oddech, mamy więcej sił, czyli więcej pieniędzy w budżecie - możemy proponować całościowe, systemowe zmiany. Nie wolno tego robić bez odpowiedzialnej polityki finansowej" - powiedział.

Pozytywny przekaz

Sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Michał Kamiński ocenił, że sobotnie wystąpienie Kopacz w Poznaniu zawierało pozytywny, radosny przekaz. "Zdecydowanie taki był, bo taka jest i pani premier, taka jest Platforma. Pani premier się do tego wystąpienia przygotowywała jak zwykle sama, w rozmowach z ekspertami. Trwało to kilka dni, ale wypadło to dobrze. Myślę, że ta sala i cała Polska poczuła bardzo mocny, pozytywny zastrzyk energii" - przekonywał.

Według Kamińskiego Ewa Kopacz dowiodła, że ma pomysł jak wygrać wybory i jak po nich rządzić.

Efektywne zarządzanie finansami

Europoseł PO Adam Szejnfeld mówił dziennikarzom w trakcie konwencji, że PO nie prezentuje żadnych deklaracji programowych, które nie opierałyby się na wyliczeniach ekonomistów i które nie miałyby swojego pokrycia w polskim budżecie. "Nie jest tak, że mamy w Polsce jakąś drukarnię, w której sobie wydrukujemy dzisiaj złotówkę, a jutro euro. Zarządzanie finansami publicznymi w sposób efektywny powinno doprowadzić, i tego chcemy, do tego, by koszty życia w Polsce się zmniejszyły, a wynagrodzenia zwiększyły" - powiedział Szejnfeld.

Przekonywał, że tak odpowiedzialna partia, jak PO, nie może sobie pozwolić na puste obietnice. "Mógł je składać Andrzej Duda, gdy nie był jeszcze prezydentem, mogą je składać politycy partii opozycyjnych, bo dopóki oni nie będą rządzić, nie będą ponosili odpowiedzialności za słowo" - dodał.

Startujący w wyborach z list PO Ludwik Dorn powiedział PAP, że PO może liczyć na nawiązanie równorzędnej walki z PiS wtedy, kiedy przedstawi program zmian alternatywny wobec tego, co proponuje główna partia opozycyjna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Magda 2016-06-05 09:20:13
    Euro_OSIOŁ!!! Przez 8 lat swoich ZŁODZIEJSKICH rządów !!! DBALIŚCIE o SWOJE PO- skie KIESZENIE!!! BO NARÓD GRABILIŚCI JAK TYLKO SIĘ DAŁO,DZIWIGAJĄC TYLKO CENY!!! A z POLAKÓW zrobiliście białych NIEWOLNIKÓW,dla ZACHODU!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA