REKLAMA

Polska 4.0: Fabryki wchodzą w erę cyfryzacji

  • Autor: PAP/AT
  • 15 marca 2017 06:34
Polska 4.0: Fabryki wchodzą w erę cyfryzacji Polska Platforma Przemysłu 4.0 ma dostarczać na rynek wiedzę techniczną (fot.pixabay.com)

Ministerstwo Rozwoju roztacza wizję nowoczesnej produkcji; powoła platformę, która krajowe fabryki wprowadzi w erę cyfryzacji.

23 marca w Rzymie zostanie podpisana unijna deklaracja dotycząca rozwoju nowoczesnych form produkcji. Sygnatariuszami będą reprezentanci krajowych platform przemysłu 4.0, w tym Polska. U nas taka platforma właśnie powstaje - podaje "Puls Biznes".

Jak napisano w artykule, rząd niebawem powoła do życia fundację, której zadaniem będzie integracja i koordynacja działań wielu jednostek, w tym administracji publicznej, firm, instytucji edukacyjnych i naukowo-badawczych realizowanych na rzecz cyfrowej transformacji przemysłu. Wzorem zachodnioeuropejskich państw, np. Niemiec, również u nas utworzona zostanie Polska Platforma Przemysłu 4.0 - donosi "Puls Biznes".

- Gotowy jest już projekt ustawy dotyczącej założenia fundacji z udziałem skarbu państwa. Taka forma organizacyjna wydaje się być najlepsza, ponieważ pozwala na zaangażowanie do działania również przedsiębiorców. Chcemy, aby procedura legislacyjna zakończyła się najpóźniej w kwietniu, tuż przed targami Hannover Messe. Wówczas w Niemczech będziemy mogli zaprezentować nową platformę i zaprosić do uczestnictwa w niej przedstawicieli polskiego biznesu i nauki - zaznacza w rozmowie z "PB" Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju.

Polska Platforma Przemysłu 4.0 ma dostarczać na rynek wiedzę techniczną, inicjować przepływ doświadczeń oraz wspierać przedsiębiorców opracowaniu i wdrażaniu nowych technologii i modeli biznesowych opartych właśnie na koncepcie nowoczesnej produkcji - informuje gazeta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Iza 2017-03-15 09:53:02
    Jak to ladnie brzmi. W rzeczywistosci w fabrykach beda zamiast robotnikow- roboty i garstka technikow do serwisu. Masowe bezrobocie w Europie - to przyszlosc naszych dzieci!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA