REKLAMA

Polska będzie produkować autobusy elektryczne

  • Autor: PAP/JS
  • 06 czerwca 2016 08:15
Polska będzie produkować autobusy elektryczne Morawiecki: Od kilku miesięcy w Ministerstwie Rozwoju we współpracy z Ministerstwem Energii pracujemy nad projektem autobusów elektrycznych (fot. Piotr Waniorek, PTWP)

Polska powinna zaistnieć w nowej rewolucji przemysłowej i rozpocząć produkcję na światową skalę autobusów i samochodów o napędzie elektrycznym - mówi w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Morawiecki, nawiązując do swojego wystąpienia podczas spotkania "Klubów Gazety Polskiej", gdzie był pytany o stworzenie aut o napędzie elektrycznym, przypomniał, że gdy na świecie trwały rewolucje gospodarcze Polska w nich nie uczestniczyła, "bo walczyliśmy o istnienie własnego państwa".

"Teraz gdy mamy rząd Prawa i Sprawiedliwości, możemy konkurować na polach, na których tworzy się nowy układ sił w gospodarce. Takim obszarem jest m.in. produkcja autobusów i samochodów o napędzie elektrycznym, wodorowym i mieszanym. Od kilku miesięcy w Ministerstwie Rozwoju we współpracy z Ministerstwem Energii pracujemy nad takim projektem" - dodał wicepremier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Jarek 2016-06-08 20:01:01
    No i dobrze. Choć czy projekt rządowy może konkurować z wolnym rynkiem? Generalnie - jestem za.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA