REKLAMA

Polska giełda walczy o izraelski parkiet

  • Autor: PAP/AT
  • 06 marca 2018 07:10
Polska giełda walczy o izraelski parkiet TASE spodziewa się zainteresowania ze strony wiodących giełd światowych (fot.shutterstock)

Napięcie polityczne na linii Polska-Izrael nie są przeszkodą w inwestycjach. Giełda Papierów Wartościowych (GPW) zainteresowana jest przejęciem udziałów w giełdzie w Tel Awiwie (TASE).

W boju o izraelski parkiet GPW zetrze się z giełdami z Londynu, Toronto i Singapuru - informuje "Rzeczpospolita".

W gazecie czytamy, że napięcie polityczne na linii Polska-Izrael nie są przeszkodą w inwestycjach. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", Giełda Papierów Wartościowych (GPW) zainteresowana jest przejęciem udziałów w giełdzie w Tel Awiwie (TASE). "Dostała zaproszenie do udziału w przetargu na pakiet kontrolny głównej giełdy izraelskiej - 72 proc. akcji wystawiły duże instytucje finansowe będące akcjonariuszami telawiwskiego parkietu" - napisano.

"Rz" zaznacza, że telawiwskie parkiet "znany jest jako miejsce finansowania bardziej ryzykownych inwestycji, w tym innowacji i startupów".

"Potencjalna wartość transakcji to co najmniej 490 mln zł, a w finansowaniu tej operacji GPW może pomóc Polski Fundusz Rozwoju"- wynika z informacji "Rz".

Jak podała gazeta, TASE spodziewa się zainteresowania ze strony wiodących giełd światowych, co znacząco wzmocni pozycję konkurencyjną izraelskiej giełdy na całym świecie, doprowadzi do nawiązania międzynarodowej współpracy i przyciągnie zagranicznych inwestorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA