REKLAMA

Polska gospodarka nabierze rozpędu. Rząd szykuje nowe plany rozwoju kraju

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 07 czerwca 2016 07:38
Polska gospodarka nabierze rozpędu. Rząd szykuje nowe plany rozwoju kraju Wiceminister informuje, że rząd wykorzystuje potencjały i przygotowuje specjalne programy rozwoju dla całego kraju (fot.:PTWP)

- Dotychczasowy model rozwoju, który dominował w naszym kraju, to był model polaryzacyjno-dyfuzyjny, który polegał na tym, by koncentrować rozwój w paru wybranych ośrodkach. Odchodzimy od tego na rzecz modelu zrównoważonego – mówi Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Jak wyjaśnia wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński, w ramach Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju rząd chce, by cała Polska korzystała z rozwoju kraju, z rozwoju gospodarki.

- Dotychczasowy model rozwoju, który dominował w naszym kraju, to był model polaryzacyjno-dyfuzyjny, który polegał na tym, by koncentrować rozwój w paru wybranych ośrodkach. Odchodzimy od tego na rzecz modelu zrównoważonego – wyjaśnia Jerzy Kwieciński.

Zdaniem Kwiecińskiego oznacza to, że rozwój będzie zachodził w całym kraju, wykorzystując różne lokalne potencjały. Bardzo ważną częścią polityki rozwoju jest Pakt dla wsi, który adresowany jest do środowisk obszarów wiejskich, małych miejscowości.

- Program, który przygotowaliśmy, będzie wykorzystywał różne lokalne potencjały, np. przemysłowe. Stąd naszym priorytetem w rozwoju jest reindustrializacja oparta na przemyśle, który mamy. Mam na myśli przemysł lotniczy, który świetnie rozwija się na Podkarpaciu czy branża teleinformatyczną, która jest świetna w Krakowie, Warszawie czy na Dolnym Śląsku – wyjaśnia Jerzy Kwieciński.

Wiceminister dodaje, że rząd wykorzystuje potencjały i przygotowuje specjalne programy rozwoju dla całego kraju.

Zobacz cały wywiad z wiceministrem rozwoju tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • komentator 2016-06-07 16:13:37
    Od samego planowania rozpędu nie nabierze. Szczególnie wtedy kiedy inwestorzy odejdą. A odchodzą i kapitał odpływa. Z GPW już odjechało 50 mld PLN...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA