REKLAMA

Polska Grupa Zbrojeniowa i Rolls Royce planują współpracę

  • Autor: PAP/AT
  • 28 listopada 2016 10:39
Polska Grupa Zbrojeniowa i Rolls Royce planują współpracę Planowana współpraca ma objąć zakłady polskiego przemysłu zbrojeniowego i cywilnego(fot.pgzsa.pl)

• Polska Grupa Zbrojeniowa i Rolls Royce ocenią możliwości współpracy w branżach morskiej, lotniczej, systemów napędowych i sektorze energetycznym.
• Ramową umowę w tej sprawie podpisano w Warszawie.

Jak powiedział prezes PGZ Arkadiusz Siwko, chodzi o długoterminową współpracę, a planowana kooperacja ma objąć zakłady polskiego przemysłu zbrojeniowego i cywilnego. "Przede wszystkim mamy nadzieję, że przyniesie owoce w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych Poznaniu i w innych zakładach w regionie" - dodał, wskazując na zakłady Cegielskiego.

"Rolls Royce działa w Polsce od prawie 20 lat, mam nadzieję, że to początek wieloletniej współpracy" - powiedział szef firmy na Europę Środkową i Wschodnią Paul Kaye.

Czytaj też: MON prowadzi rozmowy dotyczące restrukturyzacji Stoczni Marynarki Wojennej

Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz zaznaczyła, że resort wspiera zagraniczne inwestycje w Polsce, zwłaszcza te, które wykorzystują kompetencje polskich inżynierów. Wyraziła przekonanie, że współpraca obejmie nie tylko zakłady produkcyjne, ale i instytuty badawcze.

PGZ skupia cały państwowy przemysł zbrojeniowy, należy do niej ponad 60 spółek, także z sektorów stoczniowego i nowych technologii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA