REKLAMA

Polska i Niemcy podpiszą umowę o współpracy. Polska krajem partnerskim targów w Hanowerze

  • Autor: GP
  • 11 października 2016 10:01
Polska i Niemcy podpiszą umowę o współpracy. Polska krajem partnerskim targów w Hanowerze Paweł Chorąży w Ministerstwie Rozwoju koordynuje współpracę zagraniczną. W resorcie pracuje od listopada 2015 roku. (fot.:mr.gov.pl)

• Polska i Niemcy podpiszą we wtorek (11 października) umowę o współpracy w ramach targów przemysłu w Hanowerze. Podpisanie umowy odbędzie się w ambasadzie Niemiec w Warszawie.
• Z polskiej strony, z ramienia Ministerstwa Rozwoju umowę będzie sygnował wiceminister Paweł Chorąży.
• Polska będzie krajem partnerskim targów. W ubiegłych latach to zaszczytne miano nosiły Indie i USA.

We wtorek (11 października) wiceminister rozwoju Paweł Chorąży i Ambasador Republiki Federalnej Niemiec (RFN) w Polsce Rolf Nikel podpiszą w Warszawie umowę dotyczącą udziału Polski w Targach Przemysłowych w Hanowerze w 2017 roku. Sygnowanie umowy odbędzie się w ambasadzie RFM w Warszawie.

W spotkaniu będzie też uczestniczył Marc Siemering, senior Vice President Hannover Messe

Ministerstwo rozwoju informuje, że targi w Hanowerze są największą na świecie imprezą w obszarze technologii przemysłowych. Odwiedza je ponad 200 000 zwiedzających, w tym 70 000 gości z zagranicy. Swoje oferty przedstawia w niemieckim mieście ponad 5 000 wystawców z 70 krajów.

- Każdego roku jedno państwo ma status partnera wydarzenia. W 2015 r. były to Indie, a w 2016 – Stany Zjednoczone. Polska, jako kraj partnerski w 2017 r, będzie najbardziej widocznym uczestnikiem targów. Zyskamy prestiżowy pawilon narodowy, będziemy także współautorami ceremonii otwarcia - kończy informację resort rozwoju.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA