REKLAMA

Polska inwestuje w przemysł stoczniowy

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl/AT
  • 31 stycznia 2017 08:41
Polska inwestuje w przemysł stoczniowy Stocznia Gdańska (fot.wikipedia.org/Stako )

Polska odbuduje potencjał stoczniowy - powiedział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Marek Gróbarczyk. Stocznie powinny się nastawić na budowę między innymi promów pasażersko-samochodowych albo statków do obsługi platform wiertniczych.

Polska odbuduje potencjał stoczniowy - powiedział w wywiadzie udzielonym "Naszemu Dziennikowi" minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Marek Gróbarczyk.

Jak wyjaśnia w "Naszym Dzienniku", polskie stocznie powinny się nastawić na budowę między innymi promów pasażersko-samochodowych albo statków do obsługi platform wiertniczych. Drugim kierunkiem działania stoczni ma być odbudowa Marynarki Wojennej. W ramach Planu Modernizacji Technicznej rząd zamierza przeznaczyć na ten cel wiele miliardów złotych. Trzecim kierunkiem będzie modernizacja floty rybackiej, na co już są zarezerwowane odpowiednie fundusze.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA