REKLAMA

Polska ma postulaty wobec unijnego pakietu bezpieczeństwa dostaw gazu

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl
  • 09 lutego 2016 18:10
Polska ma postulaty wobec unijnego pakietu bezpieczeństwa dostaw gazu fot.: Jeremy Buckingham/flickr.com/CC BY 2.0

Z naszego punktu widzenia w ramach pakietu regulacji dotyczących bezpieczeństwa dostaw gazu, zwanego potocznie pakietem zimowym, najważniejsze sprawy do załatwienia to zwiększenie przejrzystości umów międzyrządowych i uwzględnienie w ramach działań antykryzysowych rozwiązań na poziomie regionalnym. Poszukiwanie dróg zapewnienia bezpieczeństwa dostaw gazu na poziomie UE poprzez działania podejmowane przez poszczególne państwa nie jest w pełni efektywne - ocenia Michał Kurtyka, wiceminister energii.

Komisja Europejska przedstawi wkrótce tzw. pakiet bezpieczeństwa dostaw gazu, zwany potocznie pakietem zimowym. Publikacja projektów nowych regulacji powinna nastąpić już jutro (10 lutego br.), ale niewykluczone, że się opóźni o kilka dni.

- Polityka Polski dotycząca bezpieczeństwa dostaw gazu, przejrzystości umów międzyrządowych dotyczących energii jest od lat konsekwentna i zyskuje coraz większe znaczenie oraz uznanie wśród naszych partnerów w UE. Kolejne projekty aktów prawnych, które występują w praktyce po kolejnych kryzysach gazowych, potwierdzają naszą diagnozę, że potrzebujemy wspólnego podejścia krajów członkowskich w sprawie bezpieczeństwa dostaw gazu - ocenia Michał Kurtyka, wiceminister energii.

Więcej znajdziesz na stronach portalu wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA