REKLAMA

Polska zaoszczędziła fortunę na taniej ropie naftowej

  • Autor: PAP/AT
  • 04 stycznia 2017 06:20
Polska zaoszczędziła fortunę na taniej ropie naftowej W 2017 r. tankowanie będzie droższe, gdyż od końca 2016 r. rosną ceny ropy naftowej na światowych rynkach (fot.pixabay.com)

W 2016 r. dzięki niskim cenom ropy naftowej paliwa były najtańsze od 2009 r. Zyskali kierowcy i cała gospodarka.

Zeszły rok - jak podkreśla "Gazeta Wyborcza" - był wyjątkowo pomyślny dla kierowców - dzięki spadającym cenom ropy naftowej. Dopiero koniec 2016 roku przyniósł wzrost cen na stacjach.

Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego zakłada, że przeciętny polski kierowca tankuje 100 litrów paliwa miesięcznie - pisze "Gazeta Wyborcza".

Czytaj też: Od 2018 r. rygorystyczne normy emisyjne dla domowych kotłów węglowych

W 2016 roku taki przeciętny kierowca za tankowanie auta z silnikiem benzynowym zapłacił zatem 336 zł mniej niż w 2015 r., a kierowcy aut z silnikami Diesla o 420 zł mniej niż rok wcześniej.

W tym roku kierowcy muszą liczyć się z wyższymi rachunkami za tankowanie, gdyż od końca 2016 r. rosną ceny ropy naftowej na światowych rynkach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA