REKLAMA

Polskie media będą oflagowane na stałe?

  • Autor: JS
  • 07 stycznia 2016 21:46
Polskie media będą oflagowane na stałe? Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media, ze specjalnym wyróżnieniem Instytutu im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego (fot.:mat.pras.)

Michał Lisiecki, prezes PMPG, właściciel spółki wydającej m.in. tygodnik „Wprost", w nawiązaniu do planów repolonizacji mediów proponuje ich oflagowanie. - Można się spodziewać, iż takie oznaczenie zostanie wprowadzone na stałe – usłyszeliśmy w PMPG.

Michał M. Lisiecki, właściciel spółki PMPG, wydającej m.in. tygodnik "Wprost", skomentował pojawiające się informacje o planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość "repolonizacji” mediów.

- Jestem za tym, żeby nad winietą każdej gazety była flaga państwa, z którego jest właściciel/największy udziałowiec. Czy tak się stanie - zobaczymy - ale z pewnością polską flagę/godło mogę z dumą umieścić nad winietą "Wprost” i "Do Rzeczy”, których jestem wydawcą – pisze.

I zwraca uwagę na problem obcego kapitału w polskich mediach. - Problem ten jest niezwykle istotny i budzi kontrowersje, ponieważ brak jakichkolwiek przepisów ochronnych w PL sprawił, iż 75% prasy w Polsce jest w posiadaniu kapitału pochodzenia niemieckiego, 1% - skandynawskiego i zaledwie 24% - w rękach polskiego. Równie niekorzystnie ta statystyka (zachwiany logiczny parytet) wygląda w przypadku innych mediów - cyfrowych i TV. Jednakże prasa pozostaje o tyle kluczowa, iż jest ona nadal medium pierwotnym, czyli tym, z którego najczęściej cytują, pozyskują swoje informacje dziennikarze i edytorzy mediów elektronicznych, publicyści i komentatorzy – wyjaśnia na facebookowym profilu.

Po tych wpisach postanowiliśmy zadzwonić do PMPG z pytaniem jak to rzeczywiście będzie z pomysłem oflagowania "Wprost” i "Do Rzeczy". I okazuje się, że nie będzie to akcja jednorazową i być może z pomysłu skorzystają inne media.

– Obecnie wydawca przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie prowadzi rozmowy biznesowe. Sprawę umieszczenia flag w sposób umożliwiający identyfikację kapitału, który stoi za wydawanymi w ramach grupy PMPG Polskie Media tygodnikami ustali z redaktorami naczelnymi po swoim powrocie. Można się spodziewać, iż takie oznaczenie zostanie wprowadzone na stałe. Chęć dołączenia do tej akcji wykazały również inne redakcje, kontaktując się już bezpośrednio z wydawcą, panem Michałem M. Lisieckim – słyszymy w PMPG.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Podatnik 2016-01-08 23:44:54
    Ile ta duma pana wydawcy będzie kosztować budżet - czyli nas. Bo przecież przygotowanie patriotycznych materiałów o sukcesach rządu p. Szydło kosztuje, a nie czarujmy się - nikt inny ich nie kupi. To nie opracowania BBC.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA