REKLAMA

Polskie roboty pojadą do armii koreańskiej

  • Autor: bad
  • 15 lutego 2016 18:16
Polskie roboty pojadą do armii koreańskiej PIAP GRYF to robot, który może podejmować ładunki o masie do 15 kg. (fot.: mat. prasowe)

W lutym 2016 r. podległy resortowi rozwoju Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów zrealizuje kolejną dostawę mobilnych pirotechnicznych robotów PIAP GRYF dla południowokoreańskiej marynarki wojennej, sił powietrznych i wojsk lądowych. Będą one wykorzystywane do rozpoznania terenu i miejsc trudno dostępnych.

Realizowany kontrakt dotyczy robotów, które mogą podejmować ładunki o masie do 15 kg. Koła robota można bez trudu zdemontować, co zmniejsza gabaryty urządzenia, a tym samym ułatwia prowadzenie akcji w wąskich przestrzeniach.

Czytaj też: Ministerstwo Rozwoju zachęca firmy do współpracy z jednostkami naukowymi

Dzięki zastosowanym napędom robot sprawnie pokonuje nierówności terenu i przeszkody. Można nim swobodnie manewrować, a jego niewielka masa ułatwia transport i przenoszenie. Modułowa konstrukcja pozwala na sprawną zmianę dodatkowego oprzyrządowania.

Robot mobilny PIAP GRYF jest przystosowany do współpracy z różnorodnym wyposażeniem dodatkowym. Na życzenie południowokoreańskiego klienta zmodyfikowano pierwotną konstrukcję robota, doposażając go w wiele zaawansowanych instrumentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA