REKLAMA

Polskie rolnictwo pozostaje w tyle. Rząd dostrzegł problem

  • Autor: PAP/AT
  • 08 grudnia 2016 08:22
Polskie rolnictwo pozostaje w tyle. Rząd dostrzegł problem Żywność jest polskim eksportowym hitem, ale jej producentom jest coraz trudniej o surowiec (fot.pixabay.com)

Polskie rolnictwo nie nadąża z poprawą wydajności za przetwórcami. Kolejne reformy spalają na panewce, a przepaść rośnie. Rząd dostrzegł problem.

Żywność jest polskim eksportowym hitem, ale jej producentom jest coraz trudniej o surowiec. Przez ostatnie osiem lat wydajność rolnictwa rosła kilka razy wolniej niż przemysłu spożywczego- pisze "Puls Biznesu".

"Polskie rolnictwo traci ogromną szansę, pozostając daleko z tyłu z efektywnością" - uważa Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności (PFPŻ).

Czytaj też: Większe dopłaty od państwa na ubezpieczenia rolne

"Straciliśmy rynek wieprzowiny na rzecz dostawców zza granicy, bo zakłady chciały większych ilości towaru dostarczanych w partiach i to był problem" - mówi Marian Sikora, przewodniczący Rady Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych (RFBZPR).

Zdaniem Andrzeja Gantnera, "żaden rząd przez 25 lat nie miał pomysłu na reformę polskiego rolnictwa i zmianę jego organizacji, które doprowadziłyby do planowania produkcji pod potrzeby rynkowe".

Problem - jak pisze "Puls Biznesu" - dostrzegł obecny rząd.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA