REKLAMA

Polsko-francuska współpraca w sprawie delegowania pracowników

  • Autor: bad
  • 13 października 2016 18:31
Polsko-francuska współpraca w sprawie delegowania pracowników Deklaracja przewiduje organizowanie regularnych spotkań przedstawicieli obu ministerstw. Fot. J. Zieliński/mpips.gov.pl

Polsko-francuskie rozmowy dotyczące zmian w dyrektywie w sprawie delegowania pracowników w ramach świadczenia usług, miały na celu wzajemne wyjaśnienie stanowisk prezentowanych w tym zakresie.

Minister Elżbieta Rafalska spotkała się w sprawie delegowania pracowników z Myriam El Khomri, minister pracy, zatrudnienia, kształcenia zawodowego i dialogu społecznego Republiki Francuskiej.

Rozmowy dotyczące zmian w dyrektywie w sprawie delegowania pracowników w ramach świadczenia usług miały na celu wzajemne wyjaśnienie stanowisk prezentowanych w tym zakresie. 

Po przeprowadzeniu rozmów Minister Rafalska i minister El Khomri podpisały deklarację o współpracy w dziedzinie delegowania pracowników, inicjującą porozumienie o charakterze operacyjnym, otwierające nowe możliwości współpracy.

Deklaracja przewiduje organizowanie regularnych spotkań przedstawicieli obu ministerstw, w celu stworzenia ramowych warunków dla wymiany informacji w zakresie delegowania pracowników, środków kontrolnych, oraz wdrażania przepisów prawa Unii Europejskiej, obejmujących tę problematykę. Celem tych spotkań jest stworzenie możliwości dla wzajemnego zrozumienia prezentowanych stanowisk i wspólnego omawiania niektórych problemów praktycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA