REKLAMA

Polsko-holenderskie rozmowy o bezpieczeństwie dostaw gazu

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/JS
  • 05 lutego 2016 08:25
Polsko-holenderskie rozmowy o bezpieczeństwie dostaw gazu Tchórzewski podkreślił, że Polska liczy na efektywne zarządzanie pracami nad projektem przygotowanego przez KE pakietu bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego (fot. mat. pras.)

Bezpieczeństwo dostaw gazu, jako jedno z wiodących zagadnień niderlandzkiej prezydencji w Radzie UE w zakresie polityki energetycznej, to główny temat rozmowy ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego z ministrem spraw gospodarczych Królestwa Niderlandów Henkiem Kampem. W spotkaniu udział wziął również wiceminister energii Michał Kurtyka.

Minister Tchórzewski podkreślił, że Polska liczy na efektywne zarządzanie przez prezydencję niderlandzką w Radzie UE pracami nad projektem przygotowanego przez KE pakietu bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego.

- Mamy nadzieję na dobrą współpracę szczególnie w punktach, w których prezentowane jest zbieżne stanowisko ze stroną holenderską w zakresie pakietu - powiedział Krzysztof Tchórzewski.

Szef resortu energii zwrócił uwagę, że w toku konsultacji i prac nad nowelizacją Rozporządzenia SoS Polska zaproponowała kilka rozwiązań zmierzających do poprawy poziomu bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego do UE m.in. poprzez dobrowolny mechanizm wspólnych zakupów gazu. W opinii ministra uzasadnione jest również zwiększenie przejrzystości umów międzyrządowych i kontraktów handlowych, a także zapewnienie ich zgodności z prawem UE.

Czytaj całość na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA