REKLAMA

Ponad 1 mld zł dla Tauronu i Przewozów Regionalnych

  • Autor: PAP/MIW
  • 16 grudnia 2016 12:57
Ponad 1 mld zł dla Tauronu i Przewozów Regionalnych Tauron i Przewozy Regionalne zawarły porozumienie z EBI ws. dofinansowania projektów. (fot. twitter.com)

• Ponad 1 mld zł przeznaczy Europejski Bank Inwestycyjny na przyłączenie nowych odbiorców do sieci energetycznej oraz modernizacje i zakup taboru kolejowego w Polsce - poinformowano w piątek (16.12) podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Rozwoju.

Państwowe spółki Tauron i Przewozy Regionalne zawarły porozumienie z EBI ws. dofinansowania projektów. To pierwsze polskie umowy, które uzyskają wsparcie z Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS).

EFIS, zwany też planem Junckera (od nazwiska szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera) to instrument, dzięki któremu do połowy 2018 r. w unijną gospodarkę ma być zainwestowane 315 mld euro. Oparty jest na systemie gwarancji mających przyciągać inwestorów do wyłożenia środków na bardziej ryzykowne projekty. Europejskie fundusze strukturalne i inwestycyjne to z kolei system bezzwrotnego wsparcia pochodzącego z budżetu UE. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • bert 2016-12-20 11:40:17
    Dobrze że jeszcze chcą nas dotować a PR-om kasa się przyda na nowiutkie składy jakie nam pasażerom obiecaliREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA