REKLAMA

POPiHN walczy w Sejmie o wyłączenie paliw z podatku od sprzedaży detalicznej

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/JS
  • 12 lutego 2016 12:07
POPiHN walczy w Sejmie o wyłączenie paliw z podatku od sprzedaży detalicznej Na razie nie wiadomo, czy postulaty branży zostaną uwzględnione przez ustawodawcę (fot.pixabay.com)

Przedstawiciele Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) wypowiedzieli się za wyłączeniem paliw spod proponowanego podatku od sprzedaży detalicznej. Swoje wnioski przedstawili podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.

Przedstawiciele POPiHN wypowiedzieli się za wyłączeniem paliw spod proponowanego podatku, wskazując na inne wyłączenia, dotyczące wyrobów energetycznych, a także możliwą niezgodność objęcia podatkiem paliw, które są wyrobem akcyzowym, z dyrektywą horyzontalną Unii Europejskiej.

Przedstawiciele branży paliwowej podkreślali również, że skutkiem proponowanych rozwiązań może być dalszy wzrost wyłudzeń podatkowych, co w konsekwencji spowoduje spadek wpływów do budżetu.

Na razie nie wiadomo, czy postulaty branży zostaną uwzględnione przez ustawodawcę. Wiadomo jedynie, że po konsultacjach dotyczących tego podatku uzupełniony projekt ma być przedstawiony do końca obecnego miesiąca, czyli w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Więcej tutaj.

Czytaj też: Apel do rządu o wyjęcie handlu paliwami z ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA