REKLAMA

Poseł Gibała chce debaty o smogu

  • Autor: WGK
  • 29 września 2015 14:29
Poseł Gibała chce debaty o smogu Łukasz Gibałą walczy ze smogiem

Łukasz Gibała, kandydujący do Senatu w ramach komitetu wyborczego Niezależni do Senatu apeluje o debatę w sprawach smogu z regionalnymi kontrkandydatami: Renatą Godyń-Swędzioł z PiS i Bogdanem Klichem, senatorem PO i byłym ministrem obrony narodowej.

Jak czytamy w krakowskiej Gazecie Wyborczej, Łukasz Gibała chce się dowiedzieć, co Godyń-Swędzioł jako była radna sejmiku i Bogdan Klich jako senator zrobili i co zamierzają zrobić, aby zlikwidować lub ograniczyć zanieczyszczenie w Krakowie.

Według portalu LoveKrakow.pl kontrkandydaci odpowiadają, że "teraz potrzebne są konkretne działania, a nie tylko dyskutowanie o problemie".

Poseł oczekuje, by kandydaci na senatorów przedstawili konkretne pomysły na działania w kwestii ochrony atmosfery i obniżenia emisji zanieczyszczeń. Uważa, że to najpoważniejszy problem Krakowa.

Wyborczy rywale przeciwko zanieczyszczeniom

Renata Godyń-Swędzioł podkreśla, że jako jedyna w klubie PiS głosowała w listopadzie 2013 roku za zakazem palenia węglem w Krakowie i zdaje sobie sprawę z wagi problemu.

Bogdan Klich twierdzi, że nie pora na kolejne dyskusje i trzeba przejść właśnie do działań. Podkreśla, że sam na rzecz walki o środowisko działa od dawna. M.in. dzięki jego staraniom Senat przyjął ustawę antysmogową, a on sam z partnerami z PO i Krakowskim Alarmem Smogowym apelowali do prezydenta Andrzeja Dudy o podpisanie tego aktu prawnego.

I odbija piłeczkę wzywając Łukasza Gibałę do współdziałania. Niezależny kandydat na Senatora twierdzi, że aktywnie działa w sprawie smogu: pisze pisma do rządzących polityków.

Dalsze losy działań antysmogowych zależą od postawy prezydenta. Bez podpisu pod ustawą nastąpi powrót do punktu wyjścia.

 

 

 

 

 

 

==

Kandydat Niezależnych do Senatu zaprosił do rozmowy swoich kontrkandydatów w wyborach parlamentarnych: Renatę Godyń-Swędzioł z PiS i Bogdana Klicha, senatora PO. Temat rozmowy: smog.

Poseł Gibała proponuje, by spotkanie z kontrkandydatami w walce o fotel senatora odbyło się w przyszłą środę, 7 października. Jednocześnie zaznacza, że jest gotowy na inne ustalenia, byleby do tej debaty doszło. Termin spotkania nie jest przypadkowy, ponieważ do 6 października prezydent Andrzej Duda musi zdecydować, czy podpisać, czy nie ustawę antysmogową.

Nie czas na dyskusje

- Zajmowałam się ustawą antysmogową w poprzedniej kadencji sejmiku i głosowałam za jako jedyna radna z mojego klubu. Wtedy pan Łukasz Gibała nie poparł mnie w mediach - zaznacza Renata Godyń-Swędzioł, kandydatka PiS na senatora. Jak zapowiada, zastanowi się, czy weźmie udział w debacie. Jeszcze dziś ma wydać komunikat w tej sprawie.

 

Trudniejsze starcie

Jednomandatowe okręgi wyborcze funkcjonują w wyborach do Senatu od 2011 roku. Zobowiązują one do bardziej intensywnej wizerunkowej kampanii niż ta prowadzona przez kandydatów do Sejmu.

Godyń-Swędzioł, Gibała i Klich o mandat senatora zmierzą się w okręgu 33., obejmującym południowe dzielnice Krakowa: Stare Miasto, Krowodrzę, Bronowice, Zwierzyniec, Dębniki, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Swoszowice, Podgórze Duchackie, Bieżanów-Prokocim i Podgórze.

Cały tekst: http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,18927323,gibala-chce-debatowac-o-smogu-z-kandydatami-na-senatorow.html#ixzz3n83dyxb7

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA