REKLAMA

Poseł Kukiza poprze zakaz handlu w niedzielę

  • Autor: WK
  • 07 września 2016 10:01
Poseł Kukiza poprze zakaz handlu w niedzielę Chodzi o to, by dać odpoczynek ludziom zatrudnionym w supermarketach - mówi Adam Andruszkiewicz. Fot. facebook

- Będziemy na ten temat dyskutować w najbliższym czasie w klubie. Prywatnie, jako poseł Kukiz'15 jestem zwolennikiem ograniczenia handlu w niedzielę. Zamknięte będą supermarkety, ale nie małe sklepiki lokalne – zapewnia Adam Andruszkiewicz z Kukiz'15.

Adam Andruszkiewicz wyjaśnia, że „chodzi o to, by dać odpoczynek ludziom zatrudnionym w supermarketach, a po drugie dać szansę w handlowej konkurencji tym małym sklepikom, często jedynym punktom w rejonie sprzedającym określone dobra i zaprzestania chodzenia na krótkim sznurku supermarketów”.

Czytaj też: Zakaz handlu w niedzielę: Projekt ustawy trafił do Sejmu

Poseł dodaje, że nie boi się, że nic nie wyjdzie z tych szczytnych założeń i koszty reformy poniosą przede wszystkim małe sklepiki.

- Uważamy że ustawę należy tak przygotować, aby dać maksymalne szanse tym małym przedsiębiorcom, by mogli skuteczniej konkurować z marketami. Przypomnę, że w sklepach wielkopowierzchniowych w dwóch trzecich jest zainwestowany zachodni kapitał, w odróżnieniu do małych sklepów, gdzie jest angażowany polski kapitał. W naszym interesie jest to, aby ten kapitał wspierać – wyjaśnia Andruszkiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA