REKLAMA

Poseł PiS: Police potrzebują obwodnicy

  • Autor: PAP
  • 19 września 2015 16:13
Poseł PiS: Police potrzebują obwodnicy Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Zachodnia obwodnica Szczecina to szansa na rozwój dla powiatu polickiego - powiedział w sobotę w Policach poseł PiS i "jedynka" na szczecińskiej liście tej partii w wyborach do Sejmu Joachim Brudziński. Jego zdaniem, regionu nie stać na to, żeby nie posiadać tej inwestycji.

Jeśli PiS zasłuży sobie na głosy mieszkańców powiatu polickiego, to politycy tej partii będą chcieli doprowadzić do tego, żeby ten rejon rzeczywiście miał swoją szansę - powiedział dziennikarzom Brudziński na polickim rynku.

To kwestia m.in. przyciągnięcia tutaj inwestorów i budowy obwodnicy zachodniej Szczecina - kontynuował Brudziński. "Jarosław Kaczyński, kiedy gościł w Szczecinie, powiedział bardzo wyraźnie: +Jestem przekonany do tej inwestycji, jaką jest obwodnica zachodnia Szczecina i stałe połączenie Police - Święta+. Naprawdę nie stać nas na to, żeby po raz kolejny mówić za drogo, nie opłaca się, czy za mały ruch" - dodał Brudziński.

"Dzisiaj słyszymy, że obwodnica zachodnia się nie opłaca, bo nie ma perspektyw na rozwój; jak nie ma dróg to, nie ma perspektyw" - powiedział.

Jak dodał, "Naprawdę damy radę - a z taką drużyną i z takimi reprezentantami, jak moi przyjaciele i koledzy - tym bardziej". U boku Brudzińskiego stanęli kandydat PiS do Senatu z okręgu nr 97 radny sejmiku Kazimierz Drzazga i dziewiąty na liście nr 41 do Sejmu, radny polickiej rady miejskiej Mariusz Różycki.

Zachodnia obwodnica Szczecina zakłada otoczenie drogą stolicy Pomorza Zachodniego od zachodu. Ma ona odciążyć ruch samochodów w lewobrzeżnej części miasta i ułatwić dojazd do sąsiednich Polic, gdzie zlokalizowane są zakłady Grupy Azoty Police. Dyskusje o zachodniej obwodnicy toczą się w regionie od lat, ale do tej pory nie doczekała się ona realizacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA