REKLAMA

Poseł PO uważa, że PiS będzie zmuszone zrobić z górnictwem to co chciała zrobić PO

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 24 lutego 2016 13:31
Poseł PO uważa, że PiS będzie zmuszone zrobić z górnictwem to co chciała zrobić PO (fot. Piotr Waniorek/PTWP)

PiS nie przygotował jasnego programu restrukturyzacji kopalń. Trzeba wybrać te podmioty, które rokują nadzieję na funkcjonowanie na rynku i wygaszać te, które są trwale nierentowne. Przed tym PiS nie ucieknie - mówi wnp.pl Andrzej Czerwiński, poseł PO, były minister skarbu państwa.

Jak Pan ocenia sytuację w branży górnictwa węgla kamiennego?

- Rząd PiS realizuję koncepcję przygotowaną przez poprzedni rząd, czyli przekształcenie Kompanii Węglowej w inny podmiot. My chcieliśmy to realizować za pomocą TF Silesia, teraz mówi się o powołaniu Polskiej Grupy Górniczej. Przygotowane przez nas rozwiązania finansowe miały wystarczyć do końca marca br. i jak widać to także biegnie według przygotowanego przez nas harmonogramu. Martwi mnie to, że PiS nie przygotował jasnego programu restrukturyzacji kopalń. Trzeba wybrać te podmioty, które rokują nadzieję na funkcjonowanie na rynku i wygaszać te, które są trwale nierentowne. Przed tym PiS nie ucieknie.

Rozumiem zdenerwowanie przedstawicieli PiS, ponieważ deklaracje premier Beaty Szydło były jasne, że nie zamknie żadnej kopalni. Wywiązanie się z tej obietnicy przed związkowcami i załogami kopalń będzie bardzo trudne, ponieważ to były dobre hasła na kampanię wyborczą, ale trudne pomysły do realizacji. Teraz albo PiS znajdzie źródło finansowania swoich obietnic, albo ich nie znajdzie i problem uderzy ze zdwojoną siłą.

Czytaj całość wywiadu na WNP.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA