REKLAMA

Posłowie za monopolem państwa w grze na automatach

  • Autor: PAP/JS
  • 15 grudnia 2016 21:39
Posłowie za monopolem państwa w grze na automatach W myśl nowelizacji "grami hazardowymi są gry losowe, zakłady wzajemne, gry w karty, gry na automatach". (fot.pixabay.com)

• Sejm uchwalił nowelizację ustawy hazardowej, wprowadzającą monopol państwa na grę na automatach.
• Celem noweli, jak przekonuje rząd, jest ograniczenie szarej strefy i ochrona graczy.

Za ustawą głosowało 244 posłów, przeciw 186, sześciu wstrzymało się od głosu.

Nowela gruntownie zmienia ustawę z 2009 roku, a zarazem wprowadza silną kontrolę państwa w obszarze gier na automatach. Obecnie obowiązująca w Polsce ustawa, przyjęta po wybuchu tzw. afery hazardowej jesienią 2009 roku, zakłada m.in. zakaz urządzania wideoloterii i gier na automatach do hazardu poza kasynami.

W myśl nowelizacji "grami hazardowymi są gry losowe, zakłady wzajemne, gry w karty, gry na automatach". Dokument rozszerza katalog gier, które będą mogły być legalne (umożliwia np. grę w pokera poza kasynami do gry).

Dokument zakłada, że "prowadzenie działalności w zakresie gier liczbowych, loterii pieniężnych, gry telebingo oraz gier na automatach poza kasynem gry jest objęte monopolem państwa". "Monopol państwa to jedyne rozwiązanie, które może ograniczyć dziś duży obszar szarej strefy" - mówił jeszcze w środę w Sejmie wiceminister finansów Wiesław Janczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA