REKLAMA

Praca na umowie terminowej przedmiotem badania Państwowej Inspekcji Pracy

  • Autor: PAP
  • 21 grudnia 2015 07:48
Praca na umowie terminowej przedmiotem badania Państwowej Inspekcji Pracy Państwowa Inspekcja Pracy będzie sprawdzać umowy cywilnoprawne. (fot. Pixabay.com)

Sprawdzenie, czy pracodawcy zgodnie z prawem zawierają umowy cywilnoprawne to jedno z zadań Państwowej Inspekcji Pracy w latach 2016-2018.

Już na początku tych działań PIP będzie badać, czy umowy te nie są stosowane w warunkach właściwych dla stosunku pracy – zauważa „Puls Biznesu”.

W 2016 r. inspektorzy skontrolują budownictwo, w 2017 r. – gastronomię i hotelarstwo, a 2018 r. będzie rokiem analizy agencji ochrony. Według PIP te aktywności są szczególnie zagrożone naruszeniami prawa w materii pracy.

Jak zwykle inspekcja będzie też m.in. egzekwować zaległe należności ze stosunku pracy, czemu – jak zapowiada Państwowa Inspekcja Pracy – towarzyszyć będą szczegółowe kontrole przestrzegania przepisów o czasie pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA