REKLAMA

Prawo wodne może być "kamieniem u nogi" przedsiębiorców?

  • Autor: PortalSpożywczy.pl
  • 05 maja 2016 09:31
Prawo wodne może być "kamieniem u nogi" przedsiębiorców? Prawo wodne ma wpłynąć na jakość polskiej wody, ale przedsiębiorcy widza je jako następny podatek. (fot.:pixabay.com)

- W aktualnej, znanej wersji, nowe prawo wodne z pewnością uderzy w polskich przedsiębiorców, o czym szczególnie intensywnie w ostatnich dniach informują zwłaszcza właściciele stawów hodowlanych. Zapisany w ustawie poziom opłat, stawia pod znakiem zapytania zasadność prowadzenia działalności gospodarczej w tym obszarze. Jest jeszcze jeden niebezpieczny element: poziom cen akceptowany przez odbiorców - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl, Zbigniew Mendel, prezes i właściciel firmy Mendel Company.

Jego zdaniem skumulowany efekt końcowy, może oznaczać drastyczny wzrost cen konsumenckich, a w konsekwencji spadek spożycia.

- Co prawda ze względów kulturowych, trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie w Polsce bez karpia, ale wolumen/koszyk zakupowy przeciętnej polskiej rodziny, może ulec drastycznemu zmniejszeniu nie tylko w okresie świątecznym, ale przez cały rok. Mając zaś świadomość, że nowe opłaty dotkną w istocie cały sektor spożywczy, efekt końcowy może przynieść istotnie więcej strat niż pożytków - twierdzi Zbigniew Mendel.

Więcej przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA