REKLAMA

Premier: Reforma górnictwa przynosi pozytywne efekty

 • wnp.pl
 • Autor: wnp.pl/AT
 • 29 sierpnia 2017 11:15
Premier: Reforma górnictwa przynosi pozytywne efekty Targi Górnicze pokazują, jak nowoczesne może być polskie górnictwo - powiedziała premier (Beata Szydło, fot.twitter.com/PremierRP)

Myślimy o wdrażaniu nowoczesnych technologii węglowych i o nowoczesnym górnictwie. Chcemy stawiać na polską myśl inżynierską, chcemy oferować nasze produkty na zewnątrz. Chcemy mówić, że polskie górnictwo i polska energetyka są nasza wizytówką - powiedziała premier Beata Szydło podczas otwarcia Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2017.

Beata Szydło zaznaczyła, że reforma górnictwa przynosi pozytywne efekty, czego dowodem jest to, że w pierwszym półroczu 2017 r. branża przyniosła prawie 1,5 mld zł zysku.

- Nie mogło mnie tutaj nie być. Jest to dobra okazja do tego, aby pochwalić się tym, co dzieje się w tej chwili w branży górniczej i tym, co udało się nam przez blisko dwa lata rządu PiS zrobić dla reformy górnictwa. Jest to też okazja do tego, aby powiedzieć z Katowic, ze stolicy Śląska i stolicy polskiego przemysłu i polskiego górnictwa, że górnictwo jest i będzie dla polskiej gospodarki niezwykle ważne. To będzie nowoczesne górnictwo. Takiego górnictwa chcemy i takie górnictwo budujemy - stwierdziła premier Beata Szydło.

Zapewniała, że Targi Górnicze pokazują, jak nowoczesne może być polskie górnictwo. Przy okazji podziękowała ze reformy w branży ministrowi energii Krzysztofowi Tchórzewskiemu i wiceministrowi energii Grzegorzowi Tobiszowskiemu.

- To dwaj ministrowie, dzięki którym polskie górnictwo zaczyna nowe życie. Kiedy rozpoczynaliśmy pracę naszego rządu i było wiadomo, że jednym z pierwszych trudnych zadań, które musimy podjąć to rozwiązanie problemu górnictwa i doprowadzenie do reformy górnictwa, chyba niewielu wierzyło, że to się powiedzie. Grzegorz Tobiszowski mówił, że to nie chodzi o to, żebyśmy przeprowadzili reformę na 2-3 lata, jak to wielokrotnie próbowano robić, a za 2-3 lata trzeba będzie robić reformę od nowa, tylko chodzi o to, abyśmy zbudowali nowy system i zupełnie inaczej spojrzeli na branżę górniczą i dali jej nowe szanse i przyszłość. I tak się stało - dodała Beata Szydło.

Premier podziękowała także prezesom spółek węglowych i energetycznych za to, że pracują nad zmianami i załogom firm oraz za to, że podeszły z wielkim zrozumieniem do tych zmian.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • szok 2017-08-30 06:48:16
  Ta reforma polega na wzroście cen na węgiel o30% co spowoduje wzrost ciepła o podobną wartość a ludziom będzie sie" żylo lepiej"
 • obserwator77 2017-08-29 15:26:59
  na całym świecie odchodzi się od paliw kopalnych,czyt.nieodnawialnych...tylko nie w Polsce???
 • eugeniusz 2017-08-29 12:29:10
  Brawo Pani Premier! Doświadczamy dobroci "reformy" bezpośrednio. Dokładniej: już dwadzieścia lat nie możemy przekształcić we własność mieszkań zakładowych byłej KWK "Murcki". Czy mamy Pani Premier wysłać listę pracowników kopalni, którzy nie doczekali realizacji swoich wniosków? A może listę Tych co doczekali... przekazania "swoich" mieszkań (zreformowanych) do spółki z o.o.?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA