REKLAMA

Premier stawia na wzmocnienie polsko-węgierskiej roli w regionie

  • Autor: aw/PAP
  • 02 stycznia 2018 11:03
Premier stawia na wzmocnienie polsko-węgierskiej roli w regionie Wizyta Morawieckiego na Węgrzech odbędzie się 3 stycznia (fot. pixabay.com)

Premier Mateusz Morawiecki chce wzmacniać i rozbudowywać współpracę Polski z Węgrami z korzyścią dla całego regionu - powiedział we wtorek (2 stycznia) szef KPRM Michał Dworczyk, pytany o środową (3 stycznia) wizytę szefa rządu w Budapeszcie.

Dworczyk mówił w TVP Info, że wizyta Morawieckiego na Węgrzech "to ewidentny sygnał, jak istotnym elementem polityki zagranicznej jest polityka regionalna". W tym kontekście wymienił współpracę państw regionu w ramach Trójmorza oraz Grupy Wyszehradzkiej. "To wszystko na pewno będzie ważną częścią rozmów z premierem Orbanem" - dodał.

Szef KPRM zadeklarował ponadto, że premier polskiego rządu chce "wzmacniać i rozbudowywać współpracę polsko-węgierską z korzyścią dla Polski i całego regionu".

Dworczyk przypomniał też o grudniowych rozmowach Morawieckiego z prezydentem Francji oraz premier Wielkiej Brytanii.

"Po dobrym spotkaniu w Brukseli z Emmanuelem Macronem, po dobrej wizycie w Warszawie Theresy May, teraz czas na podkreślenie wymiaru regionalnego, naszej roli w regionie i współpracy polsko-węgierskiej, która tradycyjnie układa się dobrze" - ocenił. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA