REKLAMA

Premier: W budżecie UE muszą znaleźć się środki na nowe cele

  • Autor: PAP/AT
  • 23 lutego 2018 13:28
Premier: W budżecie UE muszą znaleźć się środki na nowe cele Szef rządu podkreślił, że nieformalny szczyt UE zainauguruje debatę nad budżetem (Mateusz Morawiecki, fot.premier.gov.pl)

Niektóre kraje od wielu lat korzystają z ulg, z rabatów. Myślę, że rabaty mogłyby powoli odchodzić do przeszłości - powiedział premier Mateusz Morawiecki przed piątkowym (23 lutego) nieformalnym szczytem unijnym w Brukseli.

Szef rządu podkreślił, że piątkowy nieformalny szczyt UE zainauguruje debatę nad budżetem. "Polska ma bardzo jasno określone cele" - zapewnił.

Morawiecki zaznaczył, że chcemy utrzymać te cele, które "do tej pory dobrze działały dla Polski". Wśród nich wymienił kontynuację dotychczasowej polityki rolnej i polityki spójności. "Rozumiemy oczywiście również nowe cele, szczególnie przedstawiane przez niektóre państwa członkowskie i wiele z nich również nam się podoba" - powiedział.

Wśród nowych celów premier wymienił politykę obronną, wspólne działanie w zakresie migracji i pomocy uchodźcom na miejscu.

Czytaj też: Morawiecki jest gotowy na kompromis ws. budżetu UE, ale chce czegoś więcej

Podkreślił, że na "nowe cele" w unijnym budżecie muszą się też znaleźć "nowe środki". Jak poinformował na czwartkowym spotkaniu z przywódcami krajów członkowskich UE, zorganizowanym przez premiera Belgii Charles'a Michela wspomniał o tym, jakie mogą być źródła nowych środków w unijnym budżecie.

"Muszą się one znaleźć zarówno na skutek eliminacji rabatów - niektóre kraje do dzisiaj, tak jak Wielka Brytania od wielu lat, tak też kilka innych krajów korzysta z ulg, z rabatów. Myślę, że rabaty mogłyby powoli odchodzić do przeszłości" - ocenił Morawiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA