REKLAMA

Premier: Wsparcie dla firm rodzinnych wyzwaniem dla rządu

  • Autor: AT
  • 03 kwietnia 2017 07:48
Premier: Wsparcie dla firm rodzinnych wyzwaniem dla rządu Rząd zbyt mało uwagi poświęcał firmom rodzinnym - powiedziała premier (Beata Szydło, fot. premier.gov.pl)

Do tej pory rząd zbyt mało uwagi poświęcał przedsiębiorstwom rodzinnym i jest to wyzwanie, z którym musi się zmierzyć - powiedziała premier Beata Szydło.

Rząd liczy na to, że wsparcie firm rodzinnych przyniesie tak dobre efekty dla całej gospodarki jak program "500+" dla polskich rodzin - pisze "Nasz Dziennik".

Jak pisze "Nasz Dziennik", premier Beata Szydło była gościem konferencji "Firmy rodzinne szansą polskiej gospodarki", która w sobotę (1 kwietnia) odbyła się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Szefowa rządu mówiła, że pierwszym elementem prowadzenia prawdziwej polityki prorodzinnej jest program "500+", ale jego istotnym uzupełnieniem będą działania służące budowaniu siły przedsiębiorstw rodzinnych.

Rząd liczy na to, że wsparcie firm rodzinnych przyniesie tak dobre efekty jak program 500 plus (fot. fotolia)

Premier przyznała, że do tej pory rząd zbyt mało uwagi poświęcał przedsiębiorstwom rodzinnym i jest to wyzwanie, z którym musi się zmierzyć - informuje "Nasz Dziennik".

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska mówiła na konferencji, że w Polsce udział firm rodzinnych w gospodarce jest szacowany na 30-40 procent, podczas, gdy przeciętnie w krajach Unii Europejskiej udział ten wynosi 70-80 procent. "Będziemy dążyć do osiągnięcia tego wskaźnika" - zapowiedziała minister.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA