REKLAMA

Premier zaniepokojona wsparciem dla Nord Stream 2

  • Autor: PAP
  • 12 lutego 2016 21:37
Premier zaniepokojona wsparciem dla Nord Stream 2 Premier Beata Szydło. (Fot. PTWP/Paweł Pawłowski)

Niepokoi nas wsparcie udzielane przez niektóre kraje projektowi Nord Stream 2, który jest sprzeczny z celami UE - mówiła w Berlinie premier Beata Szydło. Ostrzegła, że skutkiem realizacji tej inwestycji może być osłabienie proeuropejskich reform na Ukrainie.

Podczas piątkowego wykładu na konferencji zorganizowanej przez Fundację Koerbera w Berlinie Szydło przekonywała, że Polska demokracja ma się świetnie. Według niej kwestie Trybunału Konstytucyjnego czy mediów są wewnętrznymi sprawami Polski i nie powinny angażować czasu polityków europejskich.

"Unia Europejska powinna zajmować się rozmową o wspólnych sprawach, politycy UE, członkowie UE powinni ze sobą jak najwięcej rozmawiać, bo można często odnieść wrażenie, że tej rozmowy brakuje" - powiedziała Szydło.

Premier podkreśliła, że Polska chce być "aktywnym kreatorem polityki europejskiej".

Jak mówiła, wewnętrzne sprawy dotyczące Trybunału Konstytucyjnego czy reformy mediów publicznych są wewnętrznymi sprawami Polski, suwerennymi decyzjami polskiego parlamentu. Premier podkreśliła, że kwestie te nie powinny zajmować czasu polityków europejskich czy opinii europejskiej, "bo w czasie, gdy jest ta troska o polski Trybunał Konstytucyjny, być może umykają ważne sprawy dotyczące chociażby kwestii migrantów".

"Polska demokracja ma się świetnie. Polska demokracja się rozwija; to jest wielka wartość. Polacy są przywiązani do wolności. Myśmy o tę wolność walczyli bardzo długo i to, że dzisiaj jesteśmy pełnoprawnym członkiem UE i NATO, to olbrzymia wartość, której nigdy nie damy sobie odebrać" - powiedziała szefowa polskiego rządu.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • życie! 2016-02-14 17:33:18
    Putin jako były szpieg pracował wcześniej na terenach Niemczech pod przykrywka dziennikaża fotografa,Nord Stream 1 obecnie kontrowersyjny Nord Stream 2 pozwoli Rosji wpuścić niewidoczny gołym okiem do Unii Europejskiej gaz bojowy(szybciej ich załatwią jak zdążą pomyśleć, mamy zimną wojnę wywołaną przez Rosję ). niezwłocznie odciąłbym się od takich kontrahentów. W związku z nadchodzącym ciepłym latem w bieżącym roku pracowałbym nad inną nitką gazu nie pochodzącą z Rosji.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA