REKLAMA

Prezes Frisco.pl: Podatek od e-handlu to zabójstwo dla sklepów internetowych

  • Autor: Portalspozywczy.pl/JS
  • 13 stycznia 2016 11:00
Prezes Frisco.pl: Podatek od e-handlu to zabójstwo dla sklepów internetowych Katarzyna Kazior: "Podatek obrotowy może zachwiać rynkiem e-commerce" (fot. Frisco.pl)

"Obłożenie podatkiem obrotowym e-sklepów w Polsce może zachwiać rynkiem e-commerce w naszym kraju, łącznie z upadkiem wielu polskich przedsiębiorców prowadzących sprzedaż przez internet"– mówi dla serwisu portalspozywczy.pl Katarzyna Kazior, prezes zarządu Frisco.pl.

Katarzyna Kazior podkreśla, że internet nie zna granic i może się okazać, że podatek ten otworzy przestrzeń polskiego internetu dla podmiotów zagranicznych lub podmiotów prowadzących sprzedaż zza granicy.

Dodaje,  że w e-commerce bardzo często kluczowe znaczenie dla dokonania zakupu ma cena, gdyż klient łatwo i szybko może porównać cenę w wielu sklepach internetowych, także zagranicznych.

"To powoduje, że e-sklepy działają często na minimalnych marżach. Jeśli polskie sklepy zostaną obłożone podatkiem od obrotu, można spodziewać się, że ten podatek obniży konkurencyjność polskich e-sklepów w stosunku do zagranicznych podmiotów" – tłumaczy Katarzyna Kazior, prezes zarządu Frisco.pl.

Czytaj całość na www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA