REKLAMA

Prezes PIH: Podatek wykończy polski handel

  • dlahandlu.pl
  • Autor: Dlahandlu.pl/JS
  • 26 stycznia 2016 10:25
Prezes PIH: Podatek wykończy polski handel Nowakowski: "To, co proponuje minister finansów to wielkie nieporozumienie" (fot. pih.org.pl)

- To, co proponuje minister finansów to wielkie nieporozumienie. W rezultacie podatek wykończy polski handel. To polskie zorganizowane sklepy dają możliwość utrzymania różnorodności oferty na polskim rynku - uważa Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu.

- Rentowność polskich sklepów spożywczych to około 1 do 2 procent. Mam nadzieję, że będzie można wpłynąć na zmianę decyzji. Rentowność dyskontów to około 7 procent. To rozwiązanie wpłynie na zatrzymanie rozwoju polskiego sektora handlu, a pomoże wielkim siecią dyskontowy. Efekt odwrotny od zamierzonego - komentuje Waldemar Nowakowski.

Sklepy będą płacić trzy stawki podatku od obrotów; stawka podstawowa będzie wynosić 0,7 proc., a pozostałe - 1,3 proc. i 1,9 proc. - wynika z najnowszych informacji przekazanych przez ministerstwo finansów.

Czytaj całość na dlahandlu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA