REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda: Polskie górnictwo trzeba zabezpieczać i rozwijać

  • Autor: PAP/JS
  • 07 grudnia 2017 17:59
Prezydent Andrzej Duda: Polskie górnictwo trzeba zabezpieczać i rozwijać Prezydent Duda powiedział też, że polscy górnicy zawsze walczyli o to bezpieczeństwo, ale i wolność, a niektórzy z nich oddali za tę wolność życie (fot.:Maciej Biedrzycki/Kancelaria Prezydenta/twitter.com)

Polskie górnictwo trzeba nie tylko zabezpieczać, ale i rozwijać, nawet jeśli trendy gdzie indziej są inne, bo węgiel będzie Polsce potrzebny nie przez dziesięciolecia, ale setki lat – oświadczył podczas spotkania gwarków w kopalni Pniówek w Pawłowicach (Śląskie) prezydent RP Andrzej Duda.

"Rzeczpospolita musi dbać o górników, dbać o polskie górnictwo, to zadanie rządzących i moje jako prezydenta. Nie mamy cenniejszego surowca niż węgiel" - powiedział prezydent w wystąpieniu do górników zgromadzonych na barbórkowej biesiadzie.

"Musimy prowadzić badania nad węglem, nad nowymi technologiami, aby były czystsze dla środowiska, ale musimy polskie górnictwo nie tylko zabezpieczać, ale i rozwijać, nawet jeżeli trendy gdzie indziej są inne, bo my mamy największe złoża w Europie" - dodał, podkreślając, że węgiel będzie Polsce potrzebny jako podstawa bezpieczeństwa energetycznego nie przez dziesięciolecia, ale przez setki lat.

Prezydent Duda powiedział też, że polscy górnicy zawsze walczyli o to bezpieczeństwo, ale i wolność, a niektórzy z nich oddali za tę wolność życie, przywołując śmierć 9 górników z kopalni Wujek w Katowicach podczas pacyfikacji tego strajkującego zakładu na początku stanu wojennego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA