REKLAMA

Prezydent podpisał ustawę umożliwiającą sojusznikom korzystanie z broni polskich Sił Zbrojnych

  • Autor: PAP/JS
  • 05 marca 2018 21:53
Prezydent podpisał ustawę umożliwiającą sojusznikom korzystanie z broni polskich Sił Zbrojnych MON nie przewiduje dodatkowych skutków finansowych, ponieważ chodzi o broń i amunicję znajdującą się w zasobach Sił Zbrojnych RP (fot. pixabay.com)

Oficerowie sojuszniczych instytucji wojskowych ulokowanych w Polsce będą mogli nosić broń osobistą będącą wyposażeniem Wojska Polskiego – zakłada nowelizacja ustawy o zasadach pobytu obcych wojsk na terytorium Polski, którą podpisał w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

Nowelizacja ustawy o zasadach pobytu i przemieszczania się obcych wojsk po terytorium Polski zakłada, że na wniosek właściwych organów wojskowych strony wysyłającej, żołnierze wojsk obcych mogą być wyposażani w broń i amunicję stanowiącą uzbrojenie Sił Zbrojnych RP.

Temat ujednolicenia uzbrojenia personelu wojskowego stacjonującego w Polsce i wyposażenia go w broń WP pojawił się w trakcie rekonesansów związanych z organizowaniem dowództwa wielonarodowej dywizji, jednak przepis będzie można stosować do żołnierzy wojsk sojuszniczych w służbach w dowództwach, sztabach i jednostkach operacyjnych.

MON nie przewiduje dodatkowych skutków finansowych, ponieważ chodzi o broń i amunicję znajdującą się w zasobach Sił Zbrojnych RP; zakłada, że będzie można uniknąć generowania dodatkowych kosztów związanych z dostosowywaniem infrastruktury magazynowej do wymagań związanych z przechowywaniem różnych rodzajów broni i amunicji (używanych przez żołnierzy wojsk obcych) kierowanych do służby na terenie Polski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Cyborg28 2018-03-06 10:40:59
    Na YouTube jest na ten temat komentarz z ciekawymi załącznikami pod tytułem: Aleksander Jabłonowski, POLAKU ODDASZ BROŃ-Sejm dał ci na to 30sekundREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA