REKLAMA

Producenci broni: państwo powinno wesprzeć eksportowe plany branży

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl
  • 20 stycznia 2016 17:03
Producenci broni: państwo powinno wesprzeć eksportowe plany branży Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

- Sprzedaż broni to drogi proces. Państwo powinno wspierać producentów, powinien powstać specjalny fundusz promujący sprzedaż broni - mówi Sławomir Kułakowski, prezes Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju.

- Sprzedaż broni nie odbywa się na straganie. Potrzebne są liczne starania, bo broń kupuje państwo, a to bardzo specyficzny klient. Jeśli chcemy, aby nasze firmy odnosiły sukcesy eksportowe, nasze państwo musi je wspierać - uważa szef Izby.

Jego zdaniem z zupełnie niezrozumiałych względów branża zbrojeniowa nie może liczyć na wsparcie w ramach inicjatyw proeksportowych.

- A przecież zbrojeniówka to kluczowa branża dla funkcjonowania państwa. Oprócz kwestii dotyczących bezpieczeństwa kraju, to zbrojeniówka może przynieść także poważne profity – dodaje Kułakowski.

Polska jest stosunkowo mało liczącym się eksporterem broni. Wynika to z wielu czynników. Mamy stosunkowo ubogą bazę technologiczną, do niedawna polskie firmy zbrojeniowe nie miały także odpowiedniej siły finansowej. Jednak powołanie Polskiej Grupy Zbrojeniowej zmieniło to.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA