REKLAMA

Program Budowy Dróg Krajowych, Szmit: Chodzi o kwotę 107 mld złotych

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (Piotr Toborek)
  • 24 listopada 2015 09:16
Program Budowy Dróg Krajowych, Szmit: Chodzi o kwotę 107 mld złotych - Będziemy chcieli uzgadniać nasze decyzje z samorządami - mówi Szmit (Jerzy Szmit - fot.pis.olsztyn.pl)

- Jako posłowie poprzedniej kadencji mieliśmy wgląd w Programu Budowy Dróg, ale nie było podanych kwot na poszczególne zadania, a jedynie terminy realizacji i długości odcinków. To nam nie pozwalało na realną ocenę i podsumowanie kosztów całego programu - dopiero dzisiaj mając dostęp do dokumentów możemy się przyjrzeć problemowi - mówi Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa.

Według przedwyborczych zapowiedzi najważniejszym tematem miał być dla pana resortu program budowy dróg. Nic się nie zmieniło?

Jerzy Szmit wiceminister infrastruktury i budownictwa: - Nie, od chwili objęcia przez nas ministerstwa zajęliśmy się analizą Programu Budowy Dróg, głównie chodzi o realność jego realizacji. Minister Adamczyk uznał, że to jedna z najważniejszych spraw na początek działań.

Trudno się dziwić, bo problem dotyczy właściwie całego społeczeństwa, ma wielki wpływ na całościowy rozwój kraju, no i mówimy o gigantycznych pieniądzach. Według obecnych planów chodzi o kwotę 107 mld złotych.

Pierwsze wnioski?

- Może nie wnioski, bo tych jeszcze nie ma, ale spostrzeżenia. Sytuacja jest bardzo poważna i czeka nas dużo pracy. Przecież w ostatnich dniach przed przyjęciem tego programu, i de facto już po przyjęciu, były dopisywane tam kolejne pozycje.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA