REKLAMA

Program "Litwa-Polska" może liczyć na 50 mln euro

  • Autor: PAP/GP
  • 22 marca 2016 17:27
Program "Litwa-Polska" może liczyć na 50 mln euro Polskie samorządy i instytucje mogą sięgać po unijne pieniądze, pochodzące nie tylko z krajowych i regionalnych programów, ale również z transnarodowych. (fot.:Wilno, wikipedia.org/CC)

Instytucje publiczne, organizacje pozarządowe i ośrodki wspierające biznes mogą już ubiegać się o pieniądze UE z programu "Litwa-Polska"; pula dostępnych środków to 50 mln euro - poinformowało MR. Wsparcie ma trafić m.in. na projekty transgraniczne związane z przedsiębiorczością.

Resort rozwoju poinformował, że we wtorek (22 marca) wystartował program "Litwa-Polska 2014-2020". Pierwszy nabór projektów ma potrwać do 9 czerwca br.

- Na realizację wybranych w konkursach projektów przeznaczono 50 mln euro. Środki te dostępne są na przedsięwzięcia dotyczące m.in. wsparcia przedsiębiorczości, ochrony i promocji środowiska naturalnego oraz dziedzictwa kulturowego, integracji społecznej czy rozwoju usług publicznych. Przed instytucjami z regionu otwiera się możliwość realizacji ciekawych projektów, które przyczynią się do gospodarczego i społecznego rozwoju obszarów przygranicznych - podkreślił cytowany w komunikacie wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Pula środków przewidziana w programie pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W Polsce mogą z niego korzystać m.in. instytucje publiczne, organizacje pozarządowe i ośrodki wspierające biznes z regionu ełckiego, suwalskiego i białostockiego, a na Litwie z okręgów - olickiego, mariampolskiego, kownieńskiego, tauroskiego i wileńskiego (oprócz Wilna).

Polskie samorządy i instytucje mogą sięgać po unijne pieniądze, pochodzące nie tylko z krajowych i regionalnych programów, ale również z transnarodowych. Na projekty międzynarodowe w programach "Europejskiej Współpracy Regionalnej" zarezerwowano w sumie 700 mln euro w latach 2014-2020.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA