REKLAMA

Program Polska Wschodnia: Wsparcie ekspansji zagranicznej

  • Autor: bad
  • 30 grudnia 2016 17:37
Program Polska Wschodnia: Wsparcie ekspansji zagranicznej Firmy mogą zyskać nawet 500 tys. zł. (Fot. PARP)

• Firmy z gotowym modelem biznesowym w zakresie internacjonalizacji dzięki dotacji z Programu Polska Wschodnia mogą zyskać nawet 500 tys. zł.
• Nabór, z budżetem 30 mln zł, potrwa od 1 lutego do 29 września 2017 r.

Przedsiębiorstwa z gotowym modelem biznesowym w zakresie internacjonalizacji, opracowanym dzięki dotacji z Programu Polska Wschodnia (PO PW) mogą ubiegać się o kolejne dofinansowanie w ramach drugiego etapu działania Internacjonalizacja MŚP. Firmy mogą zyskać nawet 500 tys. zł. Nabór, z budżetem 30 mln zł, potrwa od 1 lutego do 29 września 2017 r.

- Dzięki wsparciu z PO PW przedsiębiorcy zostaną skutecznie przygotowani do wprowadzenia swoich produktów na wybrane rynki i rozwiną efektywnie swoją działalność. Co ważne, zdobędą również wiedzę i doświadczenie konieczne do ekspansji na kolejne zagraniczne rynki – zaznaczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Konkurs skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Polski Wschodniej, które opracowały model biznesowy w zakresie internacjonalizacji ich działalności w pierwszym etapie działania Internacjonalizacja MŚP. Wsparcie finansowe udzielane w drugim etapie służy przygotowaniom do wdrożenia przyjętego modelu. Dotację firmy będą mogły przeznaczyć m.in. na: 

* doradztwo w zakresie wyszukania, selekcji, a następnie nawiązania relacji z partnerami zagranicznymi; 

* konsulting dotyczący dostosowania produktów do rynków docelowych, wzornictwa, budowy kanałów dystrybucji czy marketingu;

* udział w zagranicznych targach, wystawach i misjach handlowych, jeśli wynika to
z opracowanego modelu (firma może przeznaczyć na ten cel maksymalnie 20 proc. kosztów kwalifikowalnych realizowanego projektu);

* doradztwo i zakup oprogramowania niezbędnego do automatyzacji procesów biznesowych w związku z przygotowaniem do internacjonalizacji działalności, o łącznej wartości nie przekraczającej 20 proc. kosztów kwalifikowalnych projektu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA